FORGOT YOUR DETAILS?

Dopravně bezpečnostní akce X

V / / dopravně-bezpečnostní akce, Obvodní oddělení Hořesedly, Obvodní oddělení JESENICE, Obvodní oddělení NOVÉ STRAŠECÍ, Obvodní oddělení RAKOVNÍK, Obvodní oddělení ROZTOKY

RAKOVNICKO – Do rozsáhlé dopravní akce se zaměřením na kontroly osobní a nákladní dopravy se zapojují i policisté z okresu Rakovník.

Policisté rakovnického územního odboru se zapojili do celorepublikové bezpečnostně dopravní akce s organizací TISPOL, která  probíhá v tomto týdnu od čtvrtka  1. března do soboty 3. března 2018 na pozemních komunikacích po celém území rakovnického okresu.

Kontroly budou prováděny po celém území rakovnického okresu na pevných stanovištích, ale i pohyblivými policejními hlídkami.

Celé dopravně bezpečnostní opatření je zaměřeno především na důkladnou kontrolu dodržování povinností při provozování silniční osobní a nákladní dopravy podle zákona č. 111/1994Sb. o silniční dopravě a mezinárodních předpisů a dohod dodržování zejména sociálních předpisů, jako je například doba řízení odpočinku bezpečnostních přestávek, manipulace s kontrolním zařízením a paměťovými kartami řidičů. Dále na kontrolu přepravy nebezpečných věcí podle dohody ADR, kontrolu technického stavu užitkových vozidel, na  správné zabezpečení a upevnění nákladu a případně kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel.

Při kontrolní činnosti budou policisté dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Samozřejmě, že se v průběhu dopravních akcí policejní hlídky zaměří i na dodržování pravidel silničního provozu a budou současně prováděny kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách.

Jedním z cílů dopravního opatření je také snížit počet dopravních nehod a nekázeň některých řidičů na pozemních komunikacích.

O kompletních výsledcích této dopravně bezpečností akce s organizací TISPOL budeme informovat v příštím týdnu.

 

 

nprap. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí

P ČR Rakovník

TOP