FORGOT YOUR DETAILS?

Heroin! Tak ten tu ještě nebyl…

V / / Obvodní oddělení NOVÉ STRAŠECÍ

RAKOVNICKO – Řidičský průkaz má zadržený.

Policisté z Obvodního oddělení Nové Strašecí zastavili na silnici I. třídy č. 6 v katastru obce Řevničov řidiče osobního vozidla, který jel směrem na Karlovy Vary. Policisté jej zastavili z důvodu absence platného dálničního kuponu. A to netušili, co dalšího ještě zjistí.

Řidiče vyzvali k předložení všech potřebných dokladů k provozu a řízení vozidla, přičemž předložil pouze občanský a technický průkaz a pojištění od vozidla, tzv. zelenou kartu. Když jej hlídka požádala k předložení ještě řidičského průkazu, na to uvedl, že ho nevlastní. Policisté lustrací ztotožnili tohoto muže jako 37letého z Prahy, který má řidičský průkaz zadržený a v evidenci je veden jako neřidič.

Hlídka dále muže vyzvala k dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a také testu na jiné návykové látky. Výsledek dechové zkoušky byl negativní, zatímco test na drogy odhalil pozitivní výsledek na opiáty. Sedmatřicetiletý muž s pozitivním výsledkem testu souhlasil a uvedl, že předchozí den, tj. 15. března, užil dávku heroinu. Poté byl vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, což po řádném poučení odmítl.

 

 

 

nprap. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí

P ČR Rakovník

TOP