FORGOT YOUR DETAILS?

Měli pozitivní test na drogy

V / / Obvodní oddělení Hořesedly, Obvodní oddělení JESENICE, Obvodní oddělení NOVÉ STRAŠECÍ, Obvodní oddělení RAKOVNÍK, Obvodní oddělení ROZTOKY

RAKOVNICKO – Oba odmítli lékařské vyšetření a veškeré odběry.

Prvosledová hlídka během své služby zastavila řidiče a řidičku, kteří měli pozitivní test na drogy.

První pozitivní test na drogy vyšel u 22leté řidičky, kterou zastavila hlídka na Husově náměstí ve čtvrtek v půl osmé večer. Policisté ji vyzvali k předložení dokladů potřebných k provozu a řízení vozidla a kromě řidičského průkazu předložila všechny. Dále byla vyzvána k dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a k podrobení se testu na jiné návykové látky. Dechová zkouška byla negativní, zatímco test na drogy odhalil pozitivní látku amfetamin/metamfetamin.

Druhý pozitivní test měl 25letý řidič, kterého hlídka zastavila deset minut po půlnoci 26. ledna. I tento řidič se podrobil dechové zkoušce a testu na drogy. Alkohol byl negativní a test na drogy ukázal pozitivní výsledek na amfetamin/metamfetamin.

Žena ani muž se k pozitivním výsledkům nechtěli vyjádřit a po řádném poučení se odmítli podrobit lékařskému vyšetření s odběry biologického materiálu.

 

 

nprap. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí

P ČR Rakovník

TOP