FORGOT YOUR DETAILS?

Místo vzácné mince mu přišly kosmetické tamponky

V / / Informace, Obvodní oddělení NOVÉ STRAŠECÍ

RAKOVNICKO – Poškozený přišel o několik desítek tisíc. 

Muž se zúčastnil aukce na vzácnou minci, vyhrál ji a zaplatil za ni více než padesát tisíc korun. Místo mince mu ale v obálce přišly kosmetické tamponky.

Na policisty z obvodního oddělení Nové Strašecí se obrátil 37letý muž, který se stal obětí podvodného jednání. Muž se zúčastnil na internetovém portálu aukce na vzácnou minci, konkrétně desetikorunu. Tu vyhrál za částku 50 500 Kč. 

Poté, co byl s prodejcem, respektive se zástupcem prodejce, v kontaktu, se domluvili nejdříve na záloze ve výši 25 tisíc korun. Pak ale přišlo ke změně, kdy prodejce chtěl po zájemci uhradit částku v plné výši. Tu poškozený obratem doplatil a čekal na balíček.

Po pár dnech si vyzvedl balíček, jednalo se o bezpečnostní obálku, v níž očekával minci. Po rozbalení obálky uvnitř našel malou krabičku obalenou lepící páskou, v níž objevil navlhčené kosmetické tamponky. 

Muž kontaktoval prodejce s dotazem, kde je mince a ten mu uvedl, že ji odeslal a zřejmě ji někdo odcizil.

Z tohoto důvodu se muž obrátil na policisty, kde podal trestní oznámení.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za což pachateli v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na dva roky.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
14. listopadu 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOP