FORGOT YOUR DETAILS?

Na oslavě dobrovolných hasičů ve Hvozdě byl k vidění policejní vrtulník, služební motorka a vozidla s výstrojí i s výzbrojí

V / / Obvodní oddělení ROZTOKY, POLICIE ČR

120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Hvozd podpořila i Policie České republiky.

Celé sobotní odpoledne 27. června 2015 patřilo oslavě 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Hvozd, jež měl na starosti jejich starosta pan Ing. Pavel Kolář.

 

Na fotbalovém hřišti ve Hvozdě se sešlo velké množství diváků, pro které byl připraven velmi zajímavý program.

Ve čtvrt na dvě se lidé sešli u hasičské zbrojnice, odkud šli průvodem obcí k památníku padlých.

Na půl třetí se všichni vrátili na hřiště, kde už byly připraveny různé ukázky.

K vidění byla nejen historická, ale také současná hasičská vozidla.

Dobrovolní hasiči, a to jak malí, tak i dospělí, měli připravené ukázky hašení různých předmětů.

Této oslavy se zúčastnila i Policie České republiky, a to především policisté z Letecké služby Policie ČR, kteří přiletěli vrtulníkem a diváci si jej mohli zblízka prohlédnout, dále na služební motorce přijel dopravní policista z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a v neposlední řadě byli přítomni policisté z Dopravního inspektorátu Rakovník se svým služebním transportérem MKKC a policisté z Obvodního oddělení Roztoky.

Všichni měli možnost si prohlédnout vybavení služebních vozidel, také si mohli prohlédnout výstroj i výzbroj policistů, a to od obušků, pepřových sprejů, zastavovacích pásů, neprůstřelných vest až po služební zbraně (pistole CZ 75D Compact a samopal Steyr). Děti si mohly vyzkoušet otisky prstů na papír, který si zároveň s omalovánkami a pexesem odnesly domů.

TOP