FORGOT YOUR DETAILS?

Opakovaně se dopouštěl majetkové trestné činnosti

V / / Obvodní oddělení RAKOVNÍK

RAKOVNICKO – Recidivista skončil ve vazbě.

Rakovničtí policisté zadrželi na začátku června 42letého muže, který se opakovaně dopouštěl majetkové trestné činnosti, konkrétně krádeží, a to i přesto, že byl za takové činy v posledních třech letech odsouzen.

Dvaačtyřicetiletý recidivista se během dvou dnů dopustil krádeží, a to v obchodním domě sídlícím v Rakovníku v ulici nábřeží Dr. E. Beneše, odkud odcizil 1. června několik kusů čokolád, láhev tvrdého alkoholu a šumivých tablet v hodnotě přes 600 korun. Následující den, tj. 2. června, v dopoledních hodinách zavítal do bytového domu v ulici Pražská v Rakovníku, z jehož chodeb odcizil 18 párů bot v hodnotě přesahující 5 tisíc korun, přičemž tato částka není konečná, neboť prozatím nebyli ustanoveni všichni majitelé ukradených bot.

V úterý 2. června, bezprostředně po spáchání trestné činnosti, byl recidivista policisty zadržen a poté putoval na rakovnické obvodní oddělení k dalším služebním úkonům, po kterých byl umístěn do cely předběžného zadržení. Ve čtvrtek 4. června jej soudce poslal do vazební věznice.

Za výše uvedené činy, kterých se dopustil i přesto, že byl za ně v posledních třech letech odsouzen, mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

 

 

 

por. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí P ČR Rakovník

TOP