FORGOT YOUR DETAILS?

Pád dodávky z rozestavěného mostu nepřežily dvě osoby

V / / dopravní nehody, POLICIE ČR

RAKOVNICKO – Kriminalisté zjišťují okolnosti neštěstí… 

K tragické události, a to k pádu dodávky z rozestavěného mostu na staveništním úseku dálnice D6, vyjížděly dnes před osmou hodinou ranní všechny složky integrovaného záchranného systému. Pád nepřežily dvě osoby, další dvě utrpěly těžké zranění.

Kriminalisté zjišťují veškeré okolnosti této tragédie, kdy se ale nejedná o dopravní nehodu. Podle prvotního šetření zjistili, že na rozestavěném mostu, kde stále probíhají stavební práce a pohybují se tam pouze pracovníci a vozidla stavebních firem, jeli v dodávce čtyři dělníci, kteří pravděpodobně dostali smyk na namrzlém povrchu a spadli z mostu, z výšky asi patnácti metrů, dolů.

Dvěma mužům bohužel na místě nebylo pomoci a lékař musel u nich konstatovat smrt, zbylí dva byli s těžkým zraněním transportováni do pražských nemocnic. U zemřelých kriminalisté nařídili soudní pitvu pro zjištění přesné příčiny smrti.

V celé věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
29. ledna 2024

Odkazy do noveho okna

TOP