FORGOT YOUR DETAILS?

Perfektní práce rakovnické prvosledové hlídky

V / / Obvodní oddělení RAKOVNÍK

RAKOVNICKO – Na konci května odhalili pěstírnu, poté si případ převzali kriminalisté.

Policistům z prvosledové hlídky se podařilo odhalit pěstírnu marihuany v garáži, v níž nalezli rostliny marihuany, dále již usušenou marihuanu, hašiš a veškeré vybavení pro přípravu těchto návykových látek.

Po příjezdu prvosledové hlídky ke garáži, která se nachází v Rakovníku v ulici U hřbitova, nalezli v ní tři osoby. Ty následně hlídka ztotožnila jako 27letého, 28letého a 46letého muže. Uvnitř objektu ale byl cítit silný zápach po konopí, kdy posléze hlídka objevila dvě tašky se sušinou rostlinného původu, jenž se podobala právě marihuaně. Poté ještě našli hotový hašiš a za závěsem devět rostlin konopí.

Policisté všechny tři muže vyzvali k podrobení se testu na drogy. U šestačtyřicetiletého byl test pozitivní na látku canabis, kdy hlídce doznal vykouření několika cigaret marihuany. U osmadvacetiletého muže byl test pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin a ten uvedl, že užil pervitin. U třetího byl test negativní.

Poté hlídka přivolala na místo výjezd kriminalistů, včetně kriminalistického technika k zajištění věcí na místě.

Kriminalisté si celou věc převzali a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Materiál sušiny byl odeslán k chemické expertíze ke zjištění kvantitativního množství. V případě pozitivního výsledku hrozí oběma až pětiletý pobyt za mřížemi.

 

 

por. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí P ČR Rakovník

TOP