FORGOT YOUR DETAILS?

Podvod na internetovém bazaru

V / / Obvodní oddělení Hořesedly, Obvodní oddělení JESENICE, Obvodní oddělení NOVÉ STRAŠECÍ, Obvodní oddělení RAKOVNÍK, Obvodní oddělení ROZTOKY

RAKOVNICKO – Buďte opatrní při nákupech.

Sedmadvacetiletý muž si chtěl udělat radost a objednal si prostřednictvím inzerátu na internetovém bazaru grafickou kartu do počítače. Neznámý pachatel ji nabízel za částku 5.000,- korun + 200,- korun poštovné. Zájemce odeslal požadovanou částku na bankovní účet prodejce, avšak nabízenou grafickou kartu doposud neobdržel.

Případem se zabývají rakovničtí policisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až dvouletý trest za mřížemi.

Policisté doporučují:

Policisté doporučují zájemcům o internetové obchody, aby byli opatrnější a nebyli příliš důvěřiví. Než se rozhodnou pro koupi prostřednictvím internetového portálu, je vhodné vyhledat časový úsek, po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu, případně prohlédnout recenze na samotného prodejce. Dále nedoporučují posílat peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí zásilky. Ale ani to není dnes jistota, že uvnitř balíku naleznou požadovanou věc. Nejjistější způsob je, domluvit se na osobním převzetí věci. V takovém případě podvodník na osobní obchodní schůzku s největší pravděpodobností nepřistoupí.

 

 

nprap. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí

P ČR Rakovník

TOP