FORGOT YOUR DETAILS?

Přechovávaní omamné a psychotropní látky a jedu

V / / Obvodní oddělení RAKOVNÍK

RAKOVNICKO – V alobalu ukrýval marihuanu.

Kriminalisté zahájili v úterý 3. listopadu úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, ze kterého je podezřelý 31letý muž.

Policisté z prvosledové hlídky zkontrolovali v úterý před půl osmou večer jedenatřicetiletého muže v parku v Čermákových sadech poblíž ulice Klicperova v Rakovníku. Při kontrole osoby hlídka u muže zjistila, že má při sobě materiál rostlinného původu zapáchající po marihuaně. Tento materiál podobající se marihuaně měl rozporcovaný na deset smotků, které byly uloženy po částech do alobalového papíru pro pravděpodobné účely dalšího prodeje. Muž hlídce materiál o hmotnosti 10 gramů bez obalu vydal, policisté ji zadokumentovali a zajištěnou látku postoupili k dalšímu zkoumání na odbor kriminalistické techniky a expertíz.

V případě, že někdo neoprávněně pro vlastní potřebu přechovává v množství větším než malém omamnou látku konopí, pryskyřici z konopí nebo psychotropní látku obsahující jakýkoli tetrahydrokanabinol, izomer nebo jeho stereochemickou variantu, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

por. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí P ČR Rakovník

TOP