FORGOT YOUR DETAILS?

Přes bariéry s policií

V / / Obvodní oddělení Hořesedly, Obvodní oddělení JESENICE, Obvodní oddělení NOVÉ STRAŠECÍ, Obvodní oddělení RAKOVNÍK, Obvodní oddělení ROZTOKY

RAKOVNICKO – Charitativní akce se ze dvou rakovnických středních škol zúčastnilo 58 studentů čtvrtých ročníků.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje společně s Nadací Charty 77 – Konto bariéry, generálním partnerem Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra a spolkem Bezpečná společnost z.s., pořádá na území Středočeského kraje sportovně charitativní akce.

V úterý 9. dubna 2019 proběhla zmiňovaná akce v Rakovníku, které se zúčastnili studenti z Integrované střední školy Rakovník a Masarykovy obchodní akademie Rakovník.

Studenti z výše zmiňovaných středních škol si vyzkoušeli všechny disciplíny, které je nutné splnit pro přijetí do služebního poměru k Policii České republiky. První disciplínou byl člunkový běh, poté celomotorický test, následovaly kliky a nakonec běh na jeden kilometr.

Celkem se zúčastnilo 58 studentů ze 4. ročníků, přičemž fyzické prověrky splnilo 7 studentů. Nejlepší výsledek měl student z Masarykovy obchodní akademie, který získal 49 bodů. Nejnižší počet bodů ke splnění fyzických prověrek byl 36 bodů.

Všech sedm studentů, kteří splnili všechny disciplíny s počtem minimálně 36 bodů, podpořili hendikepovaného Jirku, na kterého se vybírají finanční prostředky.

Jirka má po amputaci pravé ruky v důsledku onkologického onemocnění a shání finance na bionickou (robotickou) ruku. Od roku 2010 měl mnohonásobnou recidivu nezhoubného kostního nádoru v pravé ruce, přičemž trpěl permanentními bolestmi a absolvoval několik operací. V roce 2017 utrpěl zlomeninu levé kosti pažní, u které bylo nutné operační řešení s trvalou fixací titanovou dlahou. Hojení této zlomeniny bohužel způsobilo změnu kostního nádoru v pravé ruce, který se stal zhoubným. Protože nebyla možná rekonstrukce ruky, lékaři ji museli Jirkovi v zápěstí amputovat. Momentálně Jirka vlastní kosmetickou protézu, která neplní žádnou funkci, a přál by si bionickou ruku, která mu zlepší kvalitu života.

Předpokládaná cena této protézy je cca 750 tisíc – s tím, že přibližně 400 tisíc už se podařilo sehnat.

por. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí P ČR Rakovník

TOP