FORGOT YOUR DETAILS?

RAKOVNÍK – Kriminalisté se speciálním týmem zabavili necelé tři desítky tzv. kvízomatů

V / / AKTUÁLNÍ INFORMACE, Obvodní oddělení RAKOVNÍK, POLICIE ČR

Rakovničtí kriminalisté v součinnosti s policisty speciálního týmu „Výhra“ z Policejního prezídia zabývající se problematikou hazardu a také ve spolupráci se Specializovaným finančním úřadem zabavili v úterý 18. října 2016 několik technických zařízení, na které neměli jejich provozovatelé patřičná povolení a provozovali je tam v rozporu se zákonem.

Policisté zasahovali v celkem šesti rakovnických provozovnách, kde zajistili 26 kvízomatů, které neoprávněně firmy provozovaly s úmyslem získat neoprávněný majetkový prospěch.

V souvislosti s tímto zásahem vede oddělení hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Rakovník trestní řízení, v rámci kterého se prověřuje podezření ze spáchání přečinu neoprávněného provozování loterie a podobných sázkových her (provozování technických zařízení bez příslušných povolení).

Co je vlastně kvízomat?

Kvízomat je výherní automat, který se liší od těch klasických tím, že před samotnou hrou pokládá hráčům snadné kvízové otázky. Po zodpovězení otázek se pak chová jako klasický výherní loterijní automat. Provozovat se tímto snaží deklarovat toto zařízení jako vědomostní kvíz.

TOP