FORGOT YOUR DETAILS?

Srazil chodce na přechodu pro chodce

V / / dopravní nehody

RAKOVNICKO – Těžce zraněný chodec byl vrtulníkem transportován do pražské nemocnice.

V sobotu 23. března 2019 okolo půl sedmé ráno došlo v Rakovníku v ulici Plzeňské k vážné dopravní nehodě, a to přímo na přechodu pro chodce, na němž byl sražen muž osobním vozidlem.

K dopravní nehodě došlo tak, že jedenačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Hyundai jel po ulici Plzeňská směrem od centra města, přičemž během řízení se pravděpodobně nevěnoval plně řízení a na přímém úseku ve stoupání neviděl přecházejícího 84letého muže po přechodu pro chodce. Do toho s vozidlem čelně narazil přední částí, přičemž poškozený muž skončil na předním skle a poté spadl na silnici.

Čtyřiaosmdesátiletý muž utrpěl vážné zranění, s nímž musel být vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic. Řidič osobního vozidla vyvázl bez zranění a dechová zkouška byla u něj negativní.

Veškerými okolnostmi se zabývají rakovničtí kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví, za který hrozí 41letému muži trest odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta.

 

por. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí P ČR Rakovník

TOP