FORGOT YOUR DETAILS?

Víkendový déšť přinesl nehody

V / / dopravní nehody

RAKOVNICKO – Přizpůsobte rychlost na mokrých silnicích.

O deštivém víkendu havarovaly dvě ženy, které v zatáčkách pravděpodobně nepřizpůsobily rychlost a dostaly s vozidlem smyk. Naštěstí nikdo z účastníků dopravní nehody nebyl vážně zraněn.

V sobotu ráno 7. října krátce před devátou hodinou ranní havarovala 36letá řidička osobního vozidla Nissan v katastru obce Lužná. Řidička jela od Rakovníka směrem na Nové Strašecí, přičemž při projíždění levotočivé zatáčky nezvládla řízení na mokrém povrchu komunikace, dostala smyk, vozidlo se převrátilo přes střechu a skončilo na levém boku mimo silnici.
Šestatřicetiletá žena byla převezena do rakovnické nemocnice na vyšetření, odkud byla následně propuštěna domů.

V neděli 8. října v půl sedmé večer vyjížděli dopravní policisté k dopravní nehodě k Řevničovu. Tam havarovala 32letá žena s vozidlem Peugeot, která při vjíždění do prudké pravotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost na mokré vozovce, dostala smyk a s vozidlem skončila vpravo mimo komunikaci. Žena utrpěla při nehodě lehké zranění, s nímž byla převezena do rakovnické nemocnice.

Jízda v dešti není příjemná, a pokud se nedodržují určitá pravidla, může přijít smyk a následná kolize.

Proto dodržujte následující pravidla při jízdě v dešti:

1.  snížení rychlosti (jemně přidávejte plyn)
2. pozor na zatáčky (do zatáček vjíždějte pomaleji)
3. opatrně s brzdou (jemně a dříve šlapejte na brzdu)
4.  plynulá jízda (pozor na přidávání rychlosti a následné prudké brždění)
5. hloubka dezénu (nejdůležitější je tvar profilu a hloubka dezénu – dostatečná hloubka dezénu dokáže odvést lépe vodu, tím se vlastně minimalizuje riziko aquaplaningu)

nprap. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Rakovník
9. října 2017

TOP