
RAKOVNICKO – Škoda na odcizení přesáhla deset tisíc korun.
Rakovničtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který se vloupal do rodinného domu v ulici B. Němcové v Rakovníku, odkud odcizil šperky v hodnotě přesahující deset tisíc korun.
Dosud nezjištěný pachatel se vloupal do domu v době přibližně od večerních osmi hodin 22. září do odpoledních dvou hodin 23. září, a to tak, že nezjištěným předmětem rozbil dvojitou skleněnou výplň balkónových dveří, čímž si sjednal přístup do domu. Vnitřní prostor nemovitosti prohledal a následně odcizil stříbrné náušnice, stříbrný řetízek, hodinky a finanční hotovost.
Škoda na poškození byla vyčíslena přibližně na 3 tisíce a škoda na odcizení ve výši téměř 9 tisíc.
Policisté tento případ šetří jako trestný čin krádež a porušování domovní svobody, za což hrozí neznámému pachateli v případě dopadení a odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Rakovník