FORGOT YOUR DETAILS?

Vyhodnocení prázdninové dopravy

V / / Informace, POLICIE ČR

RAKOVNICKO – Jak vypadala situace v období letních měsíců. 

Policisté na Rakovnicku, stejně jako po celý rok i během prázdninových měsíců dohlíželi na bezpečnost a plynulost provozu na silnicích.

V průběhu letních prázdnin šetřili policisté z rakovnického dopravního inspektorátu 180 dopravních nehod, při kterých došlo k vážným zraněním dvou osob a 28 jich bylo zraněno jen lehce. Pozitivním ukazatelem je jistě to, že policisté nemuseli vyšetřovat ani jednu smrtelnou nehodu v období července a srpna.

Mezi hlavní příčiny dopravních nehod během prázdnin na Rakovnicku řadíme nesprávný způsob jízdy (nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly, nezvládnutí řízení, nevěnování se řízení) a nepřiměřenou rychlost. Ve třech případech měl na nehodě svůj podíl i alkohol u některého z účastníků nehody.

V rámci preventivních opatření v oblasti dohledu nad bezpečností silničního provozu, prováděli dopravní policisté také silniční kontroly a pořádali bezpečnostně dopravní akce, jejichž cílem byl dohled nad dodržováním platných silničních předpisů.

Policisté tak během prázdnin zjistili celkem 327 přestupků, které na místě vyřešili blokovou pokutou nebo oznámením příslušnému správnímu orgánu. Mezi nejčastější přestupky patřilo překročení nejvyšší povolené rychlosti ať už v obci nebo mimo obec.

Oproti loňským prázdninám, se letos počet přestupců o několik desítek zvýšil. Z tohoto důvodu budou policisté na Rakovnicku i v nadcházejícím období pokračovat ve své činnosti změřené na dohled nad bezpečností na silnicích.

 

pprap. Ing. Tomáš Hromádko
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
15. září 2023

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOP