FORGOT YOUR DETAILS?

Za volantem neměl co dělat

V / / Informace

RAKOVNICKO – Opilého řidiče bez řidičáku zastavili během tří hodin dvakrát. 

Nepoučitelného řidiče, který neměl za volantem co dělat, zastavili policisté v jeden den hned dvakrát. Kromě pozitivních dechových zkoušek navíc nemá ani řidičské oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel.

 V neděli 28. května, po půl sedmé večer, zastavila hlídka dopravní policie v Kněževsi ke kontrole osobní automobil Škoda Superb, které řídil 31letý muž. Toho vyzvala k podrobení se dechové zkoušce, kdy mu přístroj naměřil pozitivní výsledek 2,50 promile. Neuplynuly ani tři hodiny a téhož řidiče stejného auta zastavili opět policisté, tentokrát z oddělení hlídkové služby. Ten byl opět vyzván k dechové zkoušce a výsledek byl pozitivní s hodnotou 2,30 promile. K výsledku pak uvedl, že vypil tři půllitrová piva.

Kromě této skutečnosti, že muž řídil pod vlivem alkoholu, policisté zjistili, že kontrolovaný není držitelem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel.

 

Po veškerých služebních úkonech policisté sdělili jedenatřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až roční pobyt za mřížemi.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
30. května 2023

TOP