FORGOT YOUR DETAILS?

AKTUALIZACE – Napadení mezi partnery skončilo smrtí mladého muže

V / / Nezařazené

KRAJ – Krajští kriminalisté prověřují okolnosti smrti mladého muže, kterého měla napadnout jeho partnerka. 

V souvislosti s případem z Čisté na Rakovnicku obvinili policisté 18letou mladou ženu ze zvlášť závažného zločinu vraždy podle § 140 odst. 1, trestního zákoníku. Žena měla svého o pět let staršího přítele napadnout nožem a způsobit mu zranění neslučitelná se životem. Podle všeho tomuto konflitu předcházela hádka. Kriminalisté i nadále provádějí úkony trestního řízení a zjišťují veškeré okolnosti, za kterých k napadení a následnému usmrcení muže došlo.

Za zvlášť závažný zločin vraždy může soud dle trestního zákona vyměřit trest od deseti do osmnácti let.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
28. 4. 2022

_______________________________________________________________________________________________________________

Ve středu, krátce před sedmou hodinou večerní vyjížděli policisté, na základě oznámení Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, do obce Čistá na Rakovnicku, kde mělo dojít k napadení mezi partnery a následnému usmrcení jednoho z nich. Podle všeho měla žena (r. 2004) napadnout při hádce svého partnera (r. 1999) nožem a způsobit mu velmi vážné zranění, kterému přímo na místě podlehl.

Případem se zabývají kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, kteří již v dané věci provádějí potřebné procesní úkony, a to i ve vztahu k mladé ženě, kterou po násilném činu zadrželi a umístili do policejní cely. U zemřelého muže nařídili kriminalisté soudní pitvu ke zjištění přesné příčiny jeho smrti.

Další informace bude možné uvolnit nejdříve v odpoledních hodinách, po provedených výsleších a neodkladných procesních úkonech.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
28. 4. 2022

TOP