FORGOT YOUR DETAILS?

Distribuoval pervitin nejméně čtyřem lidem

V / / AKTUÁLNÍ INFORMACE, Dokumenty, Informace, Kriminalita a bezpečnost, Novinky, Obvodní oddělení Hořesedly, Obvodní oddělení JESENICE, Obvodní oddělení NOVÉ STRAŠECÍ, Obvodní oddělení RAKOVNÍK, Obvodní oddělení ROZTOKY, POLICIE ČR, POLICIE INFORMUJE TOP, PROBLEMATIKA DROG, REGIONY

Muž byl obviněn ze dvou trestných činů. 

Rakovničtí kriminalisté si došlápli na dalšího distributora pervitinu z Rakovnicka. Kromě této trestné činnosti řídil vozidlo s platným zákazem řízení.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil trestní stíhání proti 37letému muži a obvinil ho ze spáchání dvou trestných činů, a to z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Trestného činu v drogové oblasti se dopustil tím, že nejméně od ledna 2021 do doby zadržení, tj. 7. prosince, neoprávněně distribuoval pervitin minimálně v patnácti případech na Rakovnicku i jinde.

Přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se dopustil tím, že byl zastaven hlídkou policistů jako řidič vozidla Citroen. Kontrolou a lustrací osoby ale policisté zjistili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel.

Za výše uvedené trestné činy hrozí 37letému obviněnému v případě odsouzení trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
12. ledna 2022

 

TOP