FORGOT YOUR DETAILS?

Policisté při dopravně bezpečnostní akce rozdávali reflexní vesty

V / / dopravně-bezpečnostní akce

RAKOVNICKO – Akce byla zaměřená na viditelnost osádky vozidla při mimořádných událostech.

V pátek 20. ledna 2017 proběhla na Rakovnicku dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na viditelnost osádky vozidla při mimořádných událostech v silničním provozu. Jak je dáno v zákoně, pokud řidič při řešení technické závady nebo při dopravní nehodě vystoupí mimo obec z vozidla na komunikaci, musí mít vždy na sobě oblečenou reflexní vestu, kterou je povinen mít ve vozidle.

Co se týče viditelnosti motoristů a jejich ze zákona povinné výbavy mít reflexní vestu v souvislosti s nouzovým stáním, policisté řidiče při silničních kontrolách také informovali o nutnosti správného uložení. Pokud motorista při řešení technické závady nebo při dopravní nehodě z auta vystoupí, musí si ji obléknout, proto by ji měl mít po ruce, nikoliv v zavazadlovém prostoru.

Cílem této akce bylo připomenout řidičům tuto povinnost, ale zároveň je upozornit na bezpečnost celé posádky vozidla a popřípadě dovybavit ostatní reflexními vestami určenými právě spolucestujícím, aby i oni byli v případě nouzového stání a při pohybu kolem odstaveného vozidla v bezpečí a dobře viditelní.

Policisté se v rámci akce zaměřili primárně na viditelnost motoristů, ale také na kontrolu technického stavu vozidel. V rámci kontroly technického stavu hlídky věnovaly zvýšenou pozornost zimním pneumatikám, avšak nejen těm. Zaměřily se na vše, co se technického stavu vozidla týká, a to je například osvětlení vozidla, prasklé nebo poškozené čelní sklo, zatemnění čelního skla či předních bočních skel atd.

Většina řidičů měla ve vozidle reflexní vesty, avšak někteří je měli v zavazadlovém prostoru, který není nejvhodnějším místem pro uložení vesty. Reflexní vesty by měly být nejlépe uloženy v dosažitelném místě řidiče a cestujících. Řidiči, kteří vestu neměli, tu od policistů obdrželi, tak jako i jejich spolujedoucí, a to z důvodu bezpečí a viditelnosti celé posádky.

V rámci dopravně bezpečnostní akce byly policejní hlídky rozmístěny na vytipovaných pevných stanovištích po okrese Rakovník, kde vykonávaly kontrolní činnost.

Dopravní akce obdobného typu budou na území Rakovnicka i nadále pokračovat.

nprap. Michaela Richterová
tisková mluvčí P ČR Rakovník
25. ledna 2017

 DBA 20 DBA 21DBA 3 DBA 19 DBA 18 DBA 15 DBA 9

TOP